Redmi Note 10 Pro: знову кращий вибір за свої гроші?
Лінійка Redmi Note від Xiaomi ще ніколи не підводила, бо це завжди дуже збалансовані апарати в яких співвідношення ціна/можливості майже завжди виключає конкурентів. Redmi Note 10 Pro по багатьох характеристиках заходить на територію флагманів, але формально таким не є. Давайте розбиратися у всіх плюсах та мінусах Redmi Note 10 Pro.
КОМПЛЕКТАЦІЯ
Традиційно компанія Xiaomi вирішила всі можливі проблеми ще до того як вони з'являться, тому в комплекті є матовий силіконовий чохол на перший час, з заводу на екран наклеєна плівка, щоб ви не пошкодили екран. Не потрібно додатково купувати потужний адаптер для зарядки, бо в комплекті є блочок на 33W, а в парі з ним кабель USB-A на USB Type-C. Голка для SIM-карти та документація також на місці.
ДИЗАЙН
У нас на огляді смартфон блакитного кольору і задня кришка матова. Дуже практичне рішення, бо вона не збирає відбитків пальців. Передня і задня частина смартфона захищена склом Gorilla Glass 5. Рамка виконана з пластику і це та незначна деталь, яка нагадує нам про те, що це не флагман. Смартфон має прямокутний блок камер, який виконаний у формі сходинок. Навколо екрану мінімальні рамки, а фронтальна камера знаходиться в крихітному вирізі. Сканер відбитків пальців вбудований в клавішу живлення, а над нею є гойдалка регулювання гучності. На лівому торці розташувався лоток для SIM-карти. Туди поміщається одночасно дві SIM-карти формату nano-SIM та картка пам’яті.
Апарат достатньо важкий — 193 грами. Виробником заявлений захист від вологи та пилу по стандарту IP53. Це між іншим ще одна деталь, яка відрізняє цей смартфон від флагманів з IP68. Не зважаючи на те, що задня кришка скляна підтримки бездротової зарядки тут немає.
ЕКРАН
Смартфон має великий AMOLED-екран на 6,67 дюйма з підтримкою частоти оновлення 120 Гц, а також частоти обробки дотиків 240 Гц. Яскравість екрану на максимумі складає 1200 ніт. Приємно здивувала можливість вибору різноманітних тем оформлення Always-On Display аж до можливості встановити своє фото.
В налаштуваннях екрану можна вибирати 60 чи 120 Гц. Навіть якщо ви увімкнете 120 Гц, то смартфон самостійно буде перемикатися на 60 Гц, коли зображення статичне. Так зроблено для економії енергії. До речі, в смартфоні не передбачено опції для запобіганню ШІМУ.
Серед приємних моментів варто відмітити те, що замість LED-індикатора для сповіщень Xiaomi використала анімацію по краях екрану, яка виглядає дуже стильно. Є можливість увімкнути темну тему інтерфейсу, а враховуючи, що тут AMOLED, то це варто зробити.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
З коробки смартфон оновлений до Android 11 з фірмовою оболонкою MIUI 12. В нашому смартфонів 6 ГБ оперативної пам’яті та 128 ГБ вбудованої. Ще є версія на 6/64 Гб, а також 8/128. До речі, пам’ять швидка — UFS 2.2. Серцем смартфона є процесор Snapdragon 732G з графікою Adreno 618. Це перевірений чіп, якого цілком достатньо, щоб грати ігри і виконувати будь-які інші завдання. В AnTuTu апарат набирає 295 тисяч балів.
В тесті GeekBench 5 в одноядерному режимі апарат набрав 565 балів, а в мультикорі 1802 бали. В плані продуктивності смартфон чудово сбалансований. Тут немає надлишкової потужності, але й немає відчуття, що смартфон не зможе справитися з якимось завданням. Навіть при тривалих навантаженнях смартфон не сильно нагрівався, а його продуктивність майже ніколи не падала нижче 85%.
КАМЕРА
Redmi Note 10 Pro — один з найдоступніших смартфонів, де ви можете зустріти модуль на 108 МП. Крім цього модуля в смартфоні є ще три: ультра ширококутний на 8 МП, макро модуль на 5 МП, а також сенсор глибини на 2 МП. Смартфон на основну камеру може знімати 4К 60 к/с. Фронтальна камера на 16 МП і вона може знімати FullHD 120 к/с.
Режим “108 МП” потрібно окремо вмикати в налаштуваннях, як і нічний чи професійний режим. Традиційно для Xiaomi є сканер документів та можливість знімати тайм-лапси та уповільнене відео. Цікава фішка — подвійне відео, коли ви можете знімати на дві камери одночасно.
До фотографій немає ніяких претензій, денні фотографії заслуговують окремої похвали. Нічні фото не на рівні флагманів, але не сильно від них відстають. До речі, нічний режим доступний лише на основну камеру, а на ультра ширококутну в темну пору доби краще не фотографувати. Нижче є приклади фотографій з Redmi Note 10 Pro.
АВТОНОМНІСТЬ
Redmi Note 10 Pro має батарею на 5020 мАг, яка від комплектного блочка заряджається на 59% за 30 хвилин, до 100% смартфон зарядиться приблизно за 75-80 хвилин. На максимальній яскравості смартфон може близько 18 годин відтворювати відео або витримати 14 годин web-серфінгу через Wi-Fi. Підтримки бездротової чи реверсивної зарядки немає.
КОМУНІКАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ
В плані комунікаційних можливостей тут є все необхідне — Wi-Fi 5 ГГц, модуль NFC, дві SIM-карти, інфрачервоний порт, Bluetooth 5.1 та радіо. До речі, смартфон чудово звучить завдяки стереодинамікам, а також приємно, що залишився роз’єм для навушників 3,5 мм.
ВИСНОВКИ
Xiaomi Redmi Note 10 Pro вкотре успішно підтверджує своє реноме кращого смартфону у співвідношенні ціна-якість. Серед нюансів можемо відмітити хіба процесор посередньої потужності, але разом з тим його вистачить для всіх повсякденних завдань і лише в топових іграх йому буде важкувато. В решті характеристик без компромісів, навіть коли ми говоримо про матеріали корпусу та збірку, а камера при хорошому освітленні фотографує не гірше топових флагманів.