OPPO A78: бюджетник з NFC, роз’ємом 3,5 мм. та зарядкою на 67W
Oppo постійно збільшує кількість пристроїв у своїй A-серії на різних ринках світу і Україна не є виключенням. Не так давно, а саме 10 липня, відбулася презентація OPPO A78 і він невдовзі з’явився на ринку України. В цьому матеріалі ми будемо розбиратися, що в А78 особливого і чому варто обирати саме цей смартфон, якщо ваш бюджет приблизно 8-10 тисяч гривень.
Дизайн
Якщо говорити про дизайн, то смартфон виглядає гарно, особливо в зеленому варіанті з градієнтом. Якщо точніше, то смартфон виглядає по-свіжому через такий колірний варіант оформлення, але оскільки він відноситься до категорії бюджетних пристроїв, то не варто очікувати стрибка вище голови в плані матеріалів корпусу, хоча зібраний він добре.
Тут очікувано пластикові рамки і задня панель, а ось фронтальна панель захищена склом Gorilla Glass 5. Також є приємність у вигляді вологозахисту IP54. Цього недостатньо для повного занурення під воду, але краплі дощу смартфон легко витримає.
Смартфон ідеально лягає в долоню через те, що тонкий (7,9 мм), а ще він достатньо легкий — всього 180 грамів.
Дисплей
Oppo A78 може похвалитися 6,43-дюймовим AMOLED-екраном. Дисплей великий, але цілком реально дістатися однією рукою до всіх куточків. Завдяки частоті оновлення 90 Гц він має дуже плавні переходи в меню і під час відтворення анімацій. В деяких конкурентів в аналогічному ціновому сегменті, є підтримка частоти оновлення 120 Гц, але в реальному повсякденному користуванні ви це навряд чи помітите.
Екран смартфона достатньо яскравий, але на вулиці читабельність трохи падає. Типова яскравість 430 ніт. На щастя, це AMOLED-панель, тому кути огляду та контраст на чудовому рівні.
Смартфон має датчик відбитків пальців під дисплеєм.
Продуктивність
Oppo A78 оснащений процесором Snapdragon 680 з 8 ГБ оперативної пам'яті, який орієнтований на користувачів, яким потрібна плавна робота для виконання типових завдань. Oppo A78 з легкістю справляється з повсякденними завданнями. Чудово підходить для веб-серфінгу, споживання контенту, соцмереж ну і звісно для комунікації. Приємно здивувало те, що смартфон має стереодинаміки та роз’єм для навушників, який дедалі рідше можна зустріти в смартфоні навіть бюджетного рівня.
Щодо синтетичних тестів, то в найбільш популярному AnTuTu апарат набирає 268 тисяч балів. В тесті на тротлінг апарат теж проявив себе непогано.
Смартфон працює з фірмовою оболонкою ColorOS 13.1 на базі Android 13. Oppo A78, як заявляє виробник, має збільшену швидкість анімації і це додає більшої плавності для роботи інтерфейсу.
ColorOS 13.1 пропонує основні функції кастомізації, такі як різні стилі AOD, теми на основі шпалер, клоновані програми тощо. Також є велика кількість попередньо встановлених застосунків, якими, швидше за все, ви не будете користуватись. На щастя, деякі з них можна видалити. Ігрова продуктивність залишилася середньою для важких, графічно насичених ігор, таких як Call of Duty Mobile. Не вимогливі до потужності смартфона ігри можна грати без проблем.
Камера
Пристрій має подвійну камеру, що включає 50-мегапіксельну основну камеру з діафрагмою f/1.8 та 2-мегапіксельний об'єктив з ефектом боке. Пристрій також оснащений 8-мегапіксельною фронтальною камерою з діафрагмою f/2.0.
Фотографії з основного сенсора не розчарували, вони відповідають рівню смартфона. Динамічний діапазон середній, але деталізація і різкість на високому рівні. Фотографії мають загальний теплий відтінок.
Портретні знімки виходять не завжди вдалими, бо часто є промахи з відділенням об’єкта від фону. Це дивно зважаючи на те, що окремий об’єктив виділений під фото з боке.
Фотографії при поганому освітленні посередні, часто з великою кількістю шумів, що робить знімок зернистим.
Автономність
З батареєю ємністю 5000 мАг Oppo A78 не поступається, а то й перевершує конкурентів і забезпечує високу автономність. Він може працювати цілий день і навіть більше, при помірному використанні.
В тесті GeekBench при повному навантаженні на процесор та максимальній яскравості екрану смартфон протримався 10 годин 28 хвилин.
Приємно, що в комплекті йде зарядний пристрій потужністю 67W, який заряджає пристрій приблизно до 75% за півгодини.
Висновки
Якщо підсумувати враження про цей смартфон, то можу розділити висновки на дві частини — те, що хотілося б змінити та переваги, які роблять цей смартфон бажаним до придбання.
Недоліки Oppo A78:
Oppo A78 представлений лише у двох кольорах - чорному (Mist Black) та зеленому (Aqua Green), тому вибір не великий. Звісно апарат не підтримує бездротову зарядку і має посередню якість портретних знімків, хоч для цього виділений окермий модуль.
Переваги Oppo A78:
Oppo A78 працює на Android 13, ColorOS 13.1. В Oppo A78 можна розширити пам'ять за допомогою картки пам'яті microSD, хоча й вбудованої пам’яті вам доступно аж 128/256 ГБ. Смартфон має стереодинаміки та роз’єм для навушників. Дедалі менше користувачів використовують такий роз’єм, але його наявність безперечна перевага. Також є NFC для безконтактних платежів і сканер відбитків пальців під дисплеєм, який швидко спрацьовує.
Загалом, це чудовий смартфон з хорошими характеристиками в своєму сегменті за адекватну вартість.