OnePlus 9 Pro: вдала співпраця з Hasselblad
OnePlus 9 Pro — смартфон, якому більше не пасує прізвисько “вбивця флагманів”, бо він і сам став флагманом першого ешелону і це стосується його можливостей та вартості. Крім флагманського “заліза” смартфон може похвалитися тим, що його камери були розроблені спільно з компанією Hasselblad, він отримав сертифікований захист від води, а швидкість зарядки перетнула межу фантастичної.
КОМПЛЕКТАЦІЯ: АДАПТЕР ДЛЯ ЗАРЯДКИ НА МІСЦІ :)
Коробка у OnePlus 9 Pro за розмірами нагадує реальну цеглину. Порівняно з коробкою iPhone 12 вона величезна. В комплекті зі смартфоном є адаптер для зарядки на 65W, кабель USB Type-C на USB Type-C, чохол, наклейки, голка для SIM-карти та документація. Великою коробкою OnePlus напевне хочуть підкреслити статусність пристрою.
До честі компанії варто сказати, що комплектний чохол — це не просто силіконова накладка, а приємний на дотик аксесуар з легким soft-touch покриттям, ідеально підігнаний під усі роз’єми, а також з виступами по краях, щоб унеможливити механічні пошкодження екрану.
ДИЗАЙН: СТИЛЬНО І ДОРОГО
В руках апарат відчувається дуже дорого. Він достатньо важкий — 197 грамів. З обох сторін використане скло Gorilla Glass 5-го покоління. Рамка виконана з алюмінію. Смартфон захищений по стандарту IP68. Лоток для SIM-карти знаходиться на нижньому торці. Слідуючи усім трендам основна камера розташувалася в лівому верхньому куті в прямокутному блоці. Роз’єму mini-jack у смартфоні немає, тому доведеться купувати перехідник. Фірмовий перемикач режимів звуку розташувався над клавішею живлення.
Сканер відбитків пальців знаходиться під екраном, він спрацьовує блискавично. Однак потрібно, щоб палець при розблокуванні був сухий та чистий, інакше смартфон навряд чи розблокується і доведеться використовувати пароль чи пін-код. Розблокування по обличчю також присутнє і воно спрацьовує ще швидше, ніж сканер розпізнавання пальця, хоч і працює через фронтальну камеру. Словом, коли я поставив розблокування по обличчю, то підекранним сканером припинив користуватися.
У вас є можливість встановлювати відразу дві SIM-карти формату nano-SIM, однак місця для карти пам’яті немає, тому доведеться обирати відразу той об’єм пам’яті, який потрібен.
ЕКРАН: ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИЙ АMOLED
Екран смартфона називається LTPO Fluid2 AMOLED. Ці екрани для OnePlus виготовляє Samsung. Відомий ресурс DisplayMate оцінив екран OnePlus 9 Pro на оцінку A+, а це найвищий бал, що цілком передбачувано. Діагональ екрану складає 6,7 дюйма. Звісно ж екран підтримує частоту оновлення 120 Гц, HDR10+ і має пікову яскравість на рівні 1300 ніт, однак головне те, що екран OnePlus на 50% більш економно використовує енергію порівняно зі звичайними Amoled завдяки адаптивній частоті оновлення екрану від 1 до 120 Гц.
Смартфон має гнучкі налаштування дисплею, бо ви можете поставити роздільну здатність на відмітку FullHD+ замість QHD+, а відповідно будете економити енергію, а також можна увімкнути режим в якому смартфон сам адаптуватиме роздільну здатність під контент.
Для геймерів передбачили технологію HyperTouch, яка скорочує час відгуку екрану. Також можна увімкнути роботу штучного інтелекту для покращення якості відео та зображень. До речі, це працює навіть з Instagram та Snapchat.
Екран мінімально заокруглений по краях, але випадкових натискань у мене не було. До речі, на екрані наклеєна заводська плівка. Якщо не вдаватися в технічні моменти, то екран без перебільшення один з кращих на ринку.
ПРОДУКТИВНІСТЬ: 794 ТИСЯЧІ БАЛІВ В ANTUTU
З коробки смартфон працює на ОС Android 11 з фірмовою оболонкою OxygenOS. Передбачувано він працює на флагманському чипі від Qualcomm Snapdragon 888. Графічний чіп Adreno 660. У нас на огляді версія на 8 ГБ оперативної пам’яті і 256 ГБ вбудованої. Є ще версія на 128 ГБ вбудованої пам’яті та на 12 ГБ оперативної пам’яті. В обох випадках пам’ять швидка — UFS 3.1 та LPDDR5. Звісно ж смартфон підтримує 5G, хоч для України це поки неактуально. Серед важливих моментів можемо згадати про Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.2.
Завдяки надзвичайній продуктивності та екрану 120 Гц інтерфейс працює дуже швидко та плавно, але навітіь в попередніх поколіннях смартфона з цим все було гаразд. До речі, для тих хто любить бавитись іграми є окремий Game Space, де ви можете налаштувати спосіб взаємодії зі сповіщеннями та дзвінками, а також подивитися статистику (час, розхід заряду) всіх ігор, які ви граєте.
Усі відомі вам ігри можна грати на високих налаштуваннях графіки. Починаючи від Asphalt 9 чи Call Of Duty Mobile та закінчуючи футбольним симулятором PES чи Injustice 2 все буде літати без ривків та з високим показником FPS. Окремо варто відмітити стереодинаміки OnePlus 9 Pro. При прямому порівнянні смартфон звучить краще, ніж iPhone 12 Pro Max.
В тесті AnTuTu апарат видав 794 тисячі балів і це при тому, що в нас версія на 8 ГБ оперативної пам’яті. OnePlus 9 Pro без проблем входить в 5-ку найпотужніших Android смартфонів на даний момент. В Geekbench 5 в одноядерному тесті смартфон показав результат 1125 балів, а в мультикорі 3420 балів.
Завдяки новій системі охолодження смартфон не тротлить, а відповідно його продуктивність не просідає навіть під час тривалих ігрових сеансів. Після двох синтетичних тестів підряд — AnTuTu та Geekbench 5 апарат був ледве теплий.
КАМЕРА — РЕЗУЛЬТАТ СПІВПРАЦІ З HASSELBLAD
*Всі фото зроблені на OnePlus 9 Pro
З камери можна було б навіть починати огляд, бо це ключова фішка OnePlus 9 Pro. Основна камера складається з 4 об’єктивів. Поруч них є напис Hasselblad і OnePlus цим дуже пишається, бо шведська компанія на ринку фототехніки займає преміум-сегмент. Деякі їхні фотоапарати коштують до 40 тисяч євро.
Роль спеціалістів Hasselblad за словам представників OnePlus полягала в тому, що вони принесли нові алгоритми роботи зі складним світлом, а також коригували кольоропередачу:
- 48 МП, f/1.8, (ширококутний), PDAF, Laser AF, OIS;
- 8 МП, f/2.4, (tтелефото), PDAF, OIS, 3.3-кратне оптичне зближення;
- 50 МП, f/2.2, (ультра ширококутний), AF;
- 2 МП, f/2.4, (монохромний).
Ширококутна та ультра ширококутна камера по замовчуванню не знімає 48 МП та 50 МП (по замовчуванню 12 МП). Це потрібно окремо увімкнути в налаштуваннях. Особливо OnePlus пишається можливістю зйомки 4K-відео 120 к/с. Є також можливість знімати 8К, але тільки 30 к/c.
-
Фронтальна камера на 16 МП, f/2.4, Auto-HDR, FullHD-відео 30 к/c.
Всі фото на екрані OnePlus 9 Pro виглядають дуже насиченими та яскравими, а іноді аж занадто, але на інших пристроях, особливо з IPS-екранами такого ефекту немає. Щоб бачити максимально реалістичну кольоропередачу потрібно налаштувати температуру дисплею під себе. Нижче фотографія зі складною експозицією, але апарат справився і при цьому передав атмосферу.
Приємно здивував макро-режим. Таких фотографій в режимі макро я не бачив в жодному іншому смартфоні. Ідеально робити такі фото зі штативу, але навіть з рук результат перевершив очікування.
На фотографіях з ультра ширококутної камери відчувається робота HDR. За словами розробників в ультра ширококутній камері використовується спеціальна лінза, яка зменшує спотворення з 20% до 1%.
Відчувається, що попрацювали над режимом портрету. Дрібні промахи є, але загалом об’єкт від фону відділяється дуже чітко. Світлини з ефектом боке можна робити як з людьми так і з неживими предметами.
АВТОНОМНІСТЬ: 100% ЗА 35 ХВИЛИН
Смартфон отримав батарею на 4500 мАг, а в комплекті з ним є адаптер на 65W, який згідно рекламних матеріалів може зарядити смартфон від 0 до 100% за 29 хвилин. У нас процес заряджання зайняв 35 хвилин і хоч це на 6 хвилин більше, ніж зазначено виробником, але все ж дуже швидко. До речі, смартфон підтримує швидку бездротову зарядку до 50W і з такою потужністю він зарядиться від 0 до 100% за 43 хвилини.
Завдяки енергоефективному процесору, який виконаний по 5 нм техпроцесу, а також завдяки економному AMOLED-екрану вдалося досягти результату — 18 годин відтворення відео на YouTube через Wi-Fi на яскравості приблизно 35%. Загалом автономність цього смартфону знаходиться на рівні iPhone 12 Pro. Якщо користуватися режимами енергозбереження, то час автономної можна продовжити ще на кілька годин. Також смартфон підтримує реверсивну зарядку і може заряджати дрібні аксесуари, наприклад TWS-навушники.
ВИСНОВКИ: СПРАВЖНІЙ ФЛАГМАН
OnePlus 9 Pro — справжній флагман. У ньому є все, що робить смартфон номером один серед інших пристроїв компанії — топовий процесор Snapdragon 888, AMOLED-екран з частотою оновлення 120 Гц та можливостями енергозбереження, швидкий Wi-Fi, надзвичайно висока швидкість заряджання, вологозахист, якісна квадро-камера з можливістю знімати 8К-відео та робити чудові фото при будь-якому освітленні.
Відчувається, що OnePlus 9 Pro це вже не “вбивця флагманів”, а смартфон, який таки перейшов на сторону тих самих флагманів з якими ще донедавна “воював”. Детальніше про характеристики та конфігурації пам’яті смартфона можна дізнатись перейшовши в картку товару нижче.