Огляд Huawei Y6s: схожість з Google Pixel + живі фото
Компанія Huawei у своєму ультрабюджетнику напевно керувалася двома відомими висловами про те, що “немає нічого нового під небом”, а також, що “все нове — добре забуте старе”. Чому я так подумав взявши до рук Huawei Y6s можна зробити висновок порівнявши задню панель цього смартфона з Google Pixel першого покоління. Взагалі апарат, хоч і бюджетний, однак може похвалитися наявністю NFC та сканером відбитків пальців.
ЧОХОЛ, НАВУШНИКИ, ШВИДКА ЗАРЯДКА?
Відкриваючи коробку нового гаджета завжди очікуєш якогось сюрпризу, хоча навряд чи вас може здивувати комплект бюджетника. Разом з Huawei Y6s ви можете знайти: блок для зарядки на 5V/1А, дріт micro-USB, скріпку для SIM-карти, документацію. На жаль ні чохла, який був би доречним, ні навушників, які не такі й потрібні зважаючи на сегмент, ні швидкої зарядки в комплекті немає.
ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД: ГЛЯНЦЕВИЙ І МАТОВИЙ
За виключенням дисплею весь корпус виконаний з пластику і це позначилося на вазі пристрою — всього 150 грам. Смартфон відчувається дуже легким. Всі елементи управління ідеально лягають під пальці, тому керувати ним дуже зручно. Щодо дизайну, то він дуже нагадує смартфони Pixel, особливо перше покоління, а якщо згадати, що перший Pixel теж можна було придбати в синьому кольорі, то схожість зашкалює. Верхня частина корпусу глянцева, а нижня матова. Остання не так сильно збирає відбитки пальців, а також забезпечує надійну “посадку” в руках.
З елементами управління все звично. На правій грані — клавіша живлення та клавіша регулювання гучності, на верхній грані — мікрофон та роз’єм mini-jack для навушників, на лівій грані — лоток для SIM-карти та карти пам’яті microSD, між інший можна ставити дві SIM-карти та карту пам’яті одночасно, а нижній грані — динамік та роз’єм micro-USB.
Більше 87% передньої панелі займає екран з вирізом у формі капельки. Трішки вище від фронтальної камери розташувався розмовний динамік. Знизу на достатньо масивному підборідді розташувався логотип Huawei. На задній панелі є одинарна основна камера, спалах та сканер відбитків пальців. Щодо кольорів, то ви можете придбати смартфон в чорному варіанті, але там немає переходу від глянцевої до матової поверхні, а можна у синьому кольорі і варто визнати, що синій виглядає набагато ефектніше.
ЕКРАН: ТЕ, ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ YOUTUBE
Тут встановлена IPS-матриця з діагоналлю 6,09 дюйма і цього достатньо для комфортного набору тексту, розваг, веб-серфінгу, перегляду відео та фото-контенту. Розширення на рівні HD+ (720x1560) зі співвідношенням сторін 19.5:9. Щільність пікселів на дюйм знаходиться на рівні 282 на дюйм, тобто екран не дотягує навіть до звання Retina, але розгледіти окремі пікселі дуже важко, при звичайному користуванні ви їх точно не помітите.
Темної теми інтерфесу немає, як і технології Always-On Display, натомість в налаштуваннях ви можете приховати виїмку, увімкнути фільтр шкідливого синього світла за графіком чи вручну, а також наташтувати відображення кольорів так, щоб вам було комфортно працювати з пристроєм. Щодо кутів огляду, то екран трохи тьмяніє, якщо на нього дивитися збоку, але це некритично. Екран не можна назвати топовим, але у ньому є все, що вам потрібно для повсякденного користування.
ПОТУЖНІСТЬ: “ASPHALT 9: LEGENDS” НА МІНІМАЛКАХ
Huawei Y6s працює на 12-нанометровому Mediatek MT6765 Helio P35 — процесор зовсім не новий, бо був представлений ще у 2018 році та використовується переважно в апаратах середнього рівня. За час огляду інтерфейс працював плавно без підвисань та лагів. Тут встановлена фірмова оболонка EMUI 9.1, яка має достатньо цікавих фішок серед яких: можливість зробити скріншот провівши по екрану трьома пальцями, можливість вимкнути будильник чи звук дзвінка просто поклавши смартфон екраном донизу, активувати екран під час підняття.
Традиційно процесор має чотири більш потужних ядра для виконання складніших завдань, а також є чотири енергоефективних, які працюють, коли апарат не отримує особливих навантажень. Оперативної пам’яті 3 ГБ, а вбудованої 64 ГБ, яку можна розширювати до 512 ГБ за допомогою карт пам’яті.
В синтетичному тесті AnTuTu апарат набирає 96071 балів. Цього достатньо, щоб грати “Asphalt 9: Legends” на мінімальних налаштуваннях графіки. Зображення звісно ж втрачає в деталізації, однак гра не підвисає, а це важливіше.
КАМЕРА ВіДПОВІДНА СЕГМЕНТУ
Аж дивно бачити у 2020 році смартфон з однією камерою, вона має розширення 13 МП з діафрагмою f/1.8. Нічого особливого від неї очікувати не варто, але вона цілком відповідає вартості смартфона. Додаток камери без сюрпризів. На головному екрані ви можете побачити чотири вкладки: краса, фото, відео, більше. В останній вкладці приховано професійний режим, панораму та HDR. Є можливість знімати FullHD-відео 30 к/с. Фронтальна камера має розширення 8 МП з діафрагмою f/2.0. Приклади живих фотографій можете побачити нижче та сформувати свою думку про фотоможливості цього апарату.
ЗАХИСТ: БЛИСКАВИЧНИЙ СКАНЕР ВІДБИТКІВ
Смартфони від Huawei завжди славилися супер-швидкими сканерами відбитків пальців і Huawei Y6s не став виключенням. Сканер спрацьовує, справді, миттєво. Окрім паролів та сканера розпізнавання пальця тут є розблокування через розпізнавання обличчя і от воно мене здивувало найбільше, мабуть, тому-що я від нього очікував найменше. При хорошому освітленні можна сміливо користуватися і горя не знати, а взагалі найкращим рішенням буде поставити відразу два варіанти розблокування одночасно.
БАТАРЕЯ НА 1,5 ДНІ
Батарея має ємність 3020 мАг. Для заряджання в комплекті є блок зарядки потужністю 5W, швидка зарядка не підтримується. На жаль, в 2020 році ще виходять смартфони з роз’ємом micro-USB. В тесті Geekbench смартфон показав себе не найкращим чином набравши 1843 бали. Що це означає? Смартфон маючи 50% заряду розрядився до 0% за 2 години та 13 хвилин при навантаженні на процесор близько 80%. Загалом вам його вистачатиме на день-півтора роботи і по цьому показнику він на рівні більшості смартфонів цього сегменту.
КОМУНІКАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ
- Wi-FI: смартфон підтримує Wi-Fi 802.11 a/b/g/n;
- Bluetooth: версія 4,2;
- NFC: є;
- Інфрачервоний порт: немає;
- FM-радіо: є;
- 2 SIM-карти та карту пам’яті можна встановлювати одночасно.
КОМУ ПІДІЙДЕ ЦЕЙ СМАРТФОН?
Передусім його аудиторією будуть користувачі середнього віку, які шукають надійний, доступний смартфон з чудовим сканером відбитків пальців та потужністю достатньою для перегляду YouTube, веб-серфінгу і лише зрідка для ігор. До мінусів апарату можна віднести роз’єм Micro-USB та посередню якість камери, а до переваг наявність швидкого сканера відбитків, стильний дизайн, чудовий звук з динаміків та великий IPS-екран. Варто зазначити, що конкурентами апарату будуть: Samsung Galaxy A10s та Xiaomi Redmi 8.
Читайте також: