Mi Smart Band 4C: як їм це вдається?
Про фітнес-браслети від компанії Xiaomi під назвою Mi Band ви точно чули і ймовірно навіть користувались або й продовжуєте це робити. Вони надзвичайно популярні завдяки надійності, функціональності та доступності. Однак не багато користувачів знають про існування такого фітнес-браслета, як Mi Smart Band 4C. Навіть серед iPhone був пристрій з буквою “C” у назві. Це був iPhone 5C. Він був більш доступною версією iPhone 5S. З Mi Smart Band 4C ситуація аналогічна. Його можна назвати простішою версією Mi Band 4. У цьому огляді ми детально розглянемо цей апарат і відповімо на питання чи вартий він вашої уваги.
КОРОБКА ТА КОМПЛЕКТ
Браслет має яскраво червону коробку з зображенням самого пристрою. В коробці ви знайдете браслет та інструкцію і більш нічого. А як же заряджати? Чи є в комплекті дріт для цього? Ні, немає, але це навіть на краще. Ні, кабеля тут немає не з міркувань екології, як це є в Apple, а він тут просто непотрібний. Ніяких додаткових ремінців в комплекті немає і це зрозуміло, якщо зважати на ціну пристрою. Все зроблено так, щоб зробити його максимально доступним і при цьому не “вирізати” справді важливі функції.
ДИЗАЙН БРАСЛЕТА
Тепер можемо дістати браслет з коробки. Він не схожий на жоден фітнес-браслет, який мені доводилося тестувати. Він злегка нагадує Amazfit Cor, який вже давно знятий з виробництва. Корпус “капсули” строго прямокутний без ніяких заокруглень чи зрізів. Він повністю виконаний з пластику і це додає йому переваг з точки зору надійності. Крім того, він надзвичайно легкий. У вимкненому вигляді на руці виглядає приблизно так:
Він не громіздкий, але й не мініатюрний. Трохи більший, ніж Mi Band 4 через гострі кути капсули. Браслет не має жодної механічної клавіші. Керування здійснюється за допомогою свайпів та дотиків до сенсорної панелі під екраном.
РЕМІНЕЦЬ
На дотик важко сказати з якого матеріалу виконаний ремінець. Для силікону він надто твердий. По відчуття дуже схожий на резину. Він надійно закріплює браслет на зап’ясті. Застібка аналогічна за принципом, як і в Mi Band 4 та 5. Єдиний нюанс полягає в тому, що застібнути його на руці вкрай важко. До цього потрібно звикнути. Перший раз в мене на це пішло біля двох хвилин часу. Отвори для застібки надто вузькі, тому доведеться докладати зусиль, але коли вам вдасться це зробити, то можете бути певні, що він не злетить з руки. Кріплення ремінця пропрієтарне і на ринку їх знайти вкрай важко, тому спочатку доведеться ходити з оригінальним ремінцем.
ЕКРАН
Здавалося б, що нічого особливого у цьому браслеті немає, але діагональ його екрану більша, ніж в Mi Band 4, 0,95 дюйма проти 1,08 дюйма в Mi Smart Band 4C. Роздільна здатність екрану 220х120 пікселів. Окремі пікселі побачити можна, але для цього потрібно справді придивлятися. Максимальна яскравість екрану складає 200 ніт. Нижче на фото яскравість встановлена на 50%. Якщо її збільшити до максимуму, то вона буде навіть надлишкова. Однак літом в сонячні дні буде дуже зручно. Головна перевага цього екрану не в яскравості, а в тому, що він кольоровий і це справді перемога, бо це дає широкі можливості для експериментів з циферблатами.
До речі, циферблатів тут справді багато. Звісно 20% з них, то “такоє”, але решта 80% вартують вашої уваги. Окрім відображення годинника на циферблаті може бути актуальна інформація про пройдені кроки, рівень заряду акумулятора, інформація про пульс.
ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ДОДАТОК XIAOMI WEAR
Сказати чесно, то до моменту знайомства з Mi Smart Band 4C я навіть не знав про існування додатку Xiaomi Wear, тому спочатку пробував підключити браслет до Mi Fit та Zepp, але зрештою, коли нічого не вийшло, вирішив прочитати інструкцію, де був QR-код з посиланням для завантаження додатку.
Серед доступних пристроїв для підключення там був лише Mi Smart Band 4C. Приблизно 30-40 секунд слідуванням підказкам на екрані браслету та смартфона і вони синхронізувались. Додаток відразу запропонував оновити прошивку браслета і це зайняло ще приблизно 3 хвилини. Додаток повністю українізований, але меню браслета англомовне. Підтримки української мови немає, але щоб русифікувати меню браслета достатньо перемкнути мову на смартфоні на російську. В повідомленнях, які приходять на браслет українська мова підтримується без проблем.
В додатку ви можете налаштувати з яких месенджерів та програм на браслет будуть приходити сповіщення, а також налаштувати дозволи для вхідних дзвінків. До речі, дзвінки ви точно не пропустите, бо вібрація на браслеті достатньо потужна. Також в додатку є можливість налаштувати будильники, аж 10 штук. Проспати він вам точно не дасть. Також в меню додатку є вкладка, де ви можете завантажити нові вочфейси. В меню додаткових налаштувань можна керувати вимірюванням пульсу, оновити прошивку та використати функцію “пошуку браслету”. Оскільки динаміка браслет немає, то доведеться орієнтуватися на вібрацію. Є окрема вкладка, де ви можете моніторити свою активність в тренуваннях.
СПОРТИВНІ ФУНКЦІЇ ТА СОН
Якщо ви професійно займаєтеся спортом чи хочете точно відслідковувати свою активність, то цей браслет вам навряд чи підійде, бо в ньому є підтримка лише базових спортивних режимів таких, як: біг, бігова доріжка, велосипед, прогулянка, вільне тренування. Всього 5 видів спорту. В додатку ви можете дивитися інфографіку інтенсивності ваших тренувань, кількість пройдених кроків за день чи обраний період, а також відслідковувати коливання пульсу. Не зважаючи на те, що браслет є ультра бюджетним рішенням тут є трекер сну. Крім всього іншого корпус Mi Smart Band 4C захищений по стандарту 5 АТМ, тому він без проблем переживе миття рук, душ чи потрапляння під дощ під час тренування. Приємно те, що на браслеті можна керувати відтворенням музики, перемикати треки та змінювати гучність. Під час пробіжок надзвичайно зручна фішка.
АВТОНОМНІСТЬ
Нарешті ми підійшли з вами до відповіді на питання “чому в комплекті немає кабеля для зарядки браслета?”. Насправді він тут і не потрібен, бо ви можете зняти нижню частину ремінця під яким ховається USB-штекер, який відразу можна підключати в павербанк, ноутбук чи адаптер для зарядки. Чи зручно це? З точки зору, що вам не доведеться шукати кабель і ви можете підзарядити браслет будь-де, то так, але є нюанси. Ремінець, який “одягнений” на USB-штекер дуже складно зняти, а від того і незручно і є небезпека його зламати. Можливо з часом ремінець розтягнеться і буде простіше, але перше враження саме таке.
Ємність батареї браслету складає 130 мАг і за словами виробника цього має вистачати на 14 днів роботи. За традицією від цієї цифри можна сміливо віднімати 2-3 дні, тобто 10 днів автономної роботи вам гарантовано, а враховуючи те, що “зарядне” завжди з вами, то це відмінний показник. Між іншим, браслет приєднується до смартфону через bluetooth 5.0.
ВИСНОВКИ
Xiaomi не втомлюється представляти девайси, які стають бестселерами у своїх категоріях. Цей браслет буде не виключенням. Для кого він підійде? Якщо ви шукаєте собі браслет для базових занять спортом із захистом від вологи та можливістю цілодобового моніторингу пульсу, то він вам сподобається. Якщо ви шукаєте браслет, який стане відмінним подарунком для дитини, то ви не помилитеся, якщо оберете Mi Smart Band 4C. До того ж ваша дитина точно не пропустить дзвінок від вас. Звісно цей браслет має свої нюанси у вигляді застібки, яка можливо з часом і “розходиться” та наявністю тільки базових видів спорту, але при цьому якщо поглянути на вартість, то нюанси відходять на бекграунд.
Читайте також: