Mediatek Dimensity - потужніший, ніж Snapdragon 865?
У світі смартфонів до недавнього часу конкурувати з Qualcomm і їхніми процесорами Snapdragon було фактично неможливо, бо вони переважали конкурентів по всі параметрах. Звісно є процесори Apple, але оскільки вони тільки на iPhone, то їх ми розглядати не будемо. Для смартфонів на Android вибір суттєво ширший: Exynos у Samsung, Kirin у Huawei, Snapdragon у тих виробників, які можуть собі це дозволити і Mediatek для тих моделей, де процесори від Qualcomm будуть надто дорогі.
Mediatek зазвичай розглядаються лише, як процесори для бюджетних смартфонів, бо вони доступні по ціні і саме головне не можуть конкурувати з Snapdragon по продуктивності. Так було до недавнього часу, але після презентації процесорів Mediatek з назвою Dimensity ситуація суттєво змінилася.
Неодноразово для Mediatek дорікали за “чітерство” в синтетичних тестах. Також однією з ключових проблем було нагрівання і всі відповідні наслідки пов’язані з цим, але після презентації Dimensity стало зрозуміло, що Mediatek націлились на ТОП-сегмент ринку смартфонів. Питання залишається відкритим чи потужніший топовий чіп Dimensity 1000+ за флагманські рішення від конкурентів. Відразу варто сказати, що не потужніший він за Snapdragon 865, але результати синтетичних тестів кажуть, що для Qualcomm потрібно переглянути своє ставлення до конкурентів і своєї цінової політики.
Якщо взяти три апарати на різних процесорах і порівняти їх у синтетичному тесті AnTuTu, то отримаємо такі результати:
- OnePlus 8 на Snapdragon 865 — 590 тисяч балів;
- Realme X2 Pro на Snapdragon 855 — 500 тисяч балів;
- Redmi K30 Ultra на Dimensity 1000+ — 487 тисяч балів.
Так, Dimensity 1000+ поступається для 865 і навіть для 855, але тішить той факт, що він наближається до них дуже близько і при цьому коштує на 40-50% дешевше. Якраз факт вартості грає на руку Mediatek, бо якщо різниця потужності між Snapdragon і Dimensity, наприклад в AnTuTu складає 50-70 тисяч балів, то чи є сенс виробнику смартфонів переплачувати вдвічі більше за надлишкову потужність, яку дає чіп від Qualcomm. Питання залишається відкритим і риторичним.
У синтетичному тесті 3D Mark на графічний процесор ці ж самі апарати показали такі результати:
- OnePlus 8 з графічним чіпом Adreno 650 — 7239 тисяч балів;
- Realme X2 Pro з графічним чіпом Adreno 640 — 5412 балів;
- Redmi K30 Ultra з графічним чіпом Mali G77 — 6669 балів.
Як бачимо Snapdragon 855 з Adreno 640 зайняв почесне третє місце, а на другому місці впевнено тримається Dimensity 1000+ з чіпом Mali G77 і при цьому відставання від першого місця не критичне.
Обидва чіпи (865 і 1000+) підтримують 5G, щоправда останній підтримує лише пам’ять UFS 2.2, а у Qualcomm пам’ять UFS 3.0 підтримує навіть позаминулорічний Snapdragon 855.
Порівнюючи ці два процесори ресурс nanoreview зробив перелік переваг Snapdragon 865 над Dimensity 1000+:
- На 3.49 МБ більше кешу третього рівня
- Розробники частіше оптимізують ігри під Snapdragon, ніж під Dimensity;
- На 47% вище пропускна здатність пам'яті (44 проти 29.87 Гбіт/с);
- Набирає більше (на 22%) балів в AnTuTu 8 - 581K vs 476K;
- На 9% вище частота процесора (2840 проти 2600 МГц).
Однак деякі переваги має MediaTek Dimensity 1000+:
- Вище частота графічного прискорювача (на 45%);
- Краща архітектура набору команд.
Ресурс iXBT порівнюючи апарати на трьох процесорах: Snapdragon 865, Kirin 990, Dimensity 1000+ отримав такі результати в AnTuTu:
Процесор від Mediatek переважає процесор від Huawei і тут для останніх варто задуматися чи є сенс виробляти власні процесори чи можливо краще перейти на доступні і більш потужні процесори від Mediatek. Результати в тесті 3D Mark знову ж змушують задуматися.
В тесті GeekBench процесор від Huawei переважає тільки в багатопотоковому тесті, а в решті поступається для процесора від тайванської компанії.
ВИСНОВКИ
Mediatek не увійшов, а увірвався в топовий сегмент і вже дає фору для топового процесора Kirin 990, з Snapdragon 855 бореться майже на рівних, а для Snapdragon 865 поступається лише трохи. Ради справедливості варто сказати, що Qualcomm ще має Snapdragon 865 Plus, а до нового року анонсує свіжий 875 і тоді конкурувати з ними буде вкрай складно, але ривок Mediatek варто відзначити. Можливо процесори від тайванської компанії і не зможуть переграти американські чіпи по потужності, але якщо вони будуть хоча б наближені до них, але дешевші на 40-50%, тоді виробники смартфонів серйозно задумаються над тим чи варто брати дорогі “дракони” через які росте вартість самих смартфонів.