MediaTek буде першим виробником, який випустить чіп виконаний по нормах 4-нанометрового техпроцесу

Назад

Тайванська компанія MediaTek, яка постійно наступає на п’яти для Qualcomm в сфері виробництва процесорів і є конкурентом №1 для американської компанії буде першою у світі, хто випустить SoC, що виконана по нормах 4-нанометрового техпроцесу. Нагадаємо, що в першому кварталі 2021 року MediaTek вийшла на перше місце в Китаї зайнявши 42% ринку, а на другому місці Qualcomm, яка має на 1% менше. Зважаючи на дефіцит на ринку напівпровідників у Mediatek чудові перспективи обійти Qualcomm. Наприклад, Xiaomi у деяких моделях своїх смартфонів вже перейшла на MediaTek, бо чіпи Snapdragon в дефіциті.

Щоб розуміти наскільки стрімко розвивається і захоплює ринок MediaTek достатньо поглянути на статистику, яка каже, що тайванська компанія за перші два місяці 2021 року заробила на 78% більше, ніж за січень та лютий 2020 року.

5_image.jpg

Єдиний нюанс полягає в тому, що 4-нанометрові чіпи будуть в 2,5 рази дорожчі за 5-нанометрові. Виробництво процесорів з більш дрібним техпроцесом стартує в 4-му кварталі 2021 року. Вже є інформація, що Oppo, Samsung, Vivo та Xiaomi ведуть перемовини щодо ще не анонсованих чіпів. Крім приросту потужності нові процесори гарантуватимуть зниження енергоспоживання, що вкрай необхідно зважаючи на постійно зростаючу роздільну здатність та частоту оновлення екранів, яка суттєво б’є по автономності. 

Особистий кабінет
Привіт! Допомогти ?