Macbook Pro 13 на процесорі M1: потужність і автономність
Одна презентація Apple і відразу три пристрої серед яких з професійної точки зору найбільш цікавий Macbook Pro 13. Macbook Air 13 неформально часто називали “друкарською машинкою”, бо при суттєвих навантаженнях починався тротлінг та шум, а от Pro-версія — те, що потрібно. Про неї сьогодні поговоримо.
Зовні ноутбук не змінився взагалі, він не став більш компактним чи габаритним. У ньому, як і раніше встановлена IPS-матриця з піковою яскравістю 500 ніт та підтримкою DCI-P3 та True Tone. Для тих, хто зараз користується Macbook Pro 13 з точки зору ергономіки та зручності не доведеться звикати ні до чого нового. Ключові зміни, як і в інших презентованих новинках, відбулися всередині корпусу.
Процесор M1, яким оснащений цей ноутбук, як і в Macbook Air виконаний за стандартами 5-нанометрового техпроцесу. Саме цікаве те, що він має аж шіснадцять ядер Neural Engine. Процесор M1 8-ядерний. Чотири ядра енергоефективні, а чотири — високопродуктивні. Заяви Apple про те, що Macbook Pro 13 на новому процесорі потужніший за попередників на Intel в декілька разів відразу піддалися критиці, бо не було представлено ніяких результатів порівняння в бенчмарках, але буквально на наступний день після презентації з’явилися результати тесту GeekBench, де навіть Macbook Air входить в ТОП найбільш потужних пристроїв Apple і при цьому набирає більше балів за Macbook Pro 16 на процесорі Intel Core i9 2019 року. Після появи цих тестів стає зрозуміло, що Apple не жартувала і не просто “грала м’язами” і тепер вся справа за відповідним софтом.
В цьому тесті немає результатів Macbook Pro 13 на M1, а вони передбачувано будуть ще вищими, хоча б за рахунок того, що в Pro-версії є активне охолодження, яке дозволить працювати на найвищих частотах без тротлінгу.
Разом з приходом нового процесора всі очікували приріст автономності, але навряд чи хтось розраховував, що вона може перейти межу в 20 годин, але це сталося. Apple гарантує 20 годин автономної роботи при відтворенні відео і 17 годин роботи в мережі через Wi-Fi. В минулому поколінні цей показник був на рівні 10-12 годин. Заряджатися ноутбук може через порти USB Type-C, яких тут, як і раніше, 2 штуки. В комплекті є зарядний пристрій на 61W.
Клавіатура “ножиці” дозволить вам забути, що таке залипання клавіш. Вже традиційно над клавіатурою є touch-bar. Хто звик працювати з ним до аналогових клавіш повертатися не хоче. В клавішу живлення вбудований Touch ID, тому розблокування буде блискавичним.
Потенційний користувач може обирати між двома варіантами оперативної пам’яті 8 або 16 ГБ, а от SSD можна обрати ємністю аж до 2 ТБ. Між іншим, як і Air, він підтримує Wi-Fi 6. Нижче на зображенні є перелік найбільш значимих характеристик нового Macbook Pro 13 на M1, а крім того, ви вже сьогодні можете оформити передзамовлення на новинку.