Lenovo ThinkBook Plus: ноутбук з IPS та E-ink екранами
Lenovo — одна з найсміливіших компаній на ринку ноутбуків і модель ThinkBook Plus зайвий раз це підтверджує. Цього разу в корпусі одного ноутбука поєдналися 13,3-дюймовий IPS-екран та 10,8-дюймовий E-ink екран. Як це можливо? Для чого він? Будемо розбиратися у цій статті.
КОМПЛЕКТАЦІЯ
Разом з ноутбуком в коробці ви знайдете: зарядний пристрій на 65W, стильний і достатньо жорсткий чохол для зберігання та транспортування, стилус та батарейка до нього, документація. Для чого потрібен стилус ви вже, мабуть, здогадалися, коли прочитали, що в цьому лептопі є E-Ink екран. За фірмовий чохол для Lenovo окремий лайк. Він дуже якісний, тримає форму, стійкий до забруднень та надзвичайно м’який всередині, щоб не пошкодити корпус ноутбука.
ДИЗАЙН
Зовнішній вигляд цього ноутбука строгий та мінімалістичний, але завдяки E-Ink екрану на зовнішній стороні кришки ви можете його кастомізувати, як вам завгодно і щоразу він матиме інший вигляд. Його можна використовувати навіть в якості фоторамки. Зібраний ноутбук дуже якісно. Немає люфтів та скрипів. Металевий корпус віддає приємним холодом.
Тачпад має сріблясту окантовку. Ноутбук можна відкрити на 180 градусів. Петлі мають дуже жорсткий хід, тому екран тримається в будь-якому положенні в межах свого ходу. Відкрити ноутбук однією рукою не вийде. Якщо порівнювати з іншими ноутбуками та ультрабуками аналогічного цінового сегменту, то він далеко не найкомпактніший (308х217х17) і точно не найлегший (1,4 кг) на це повпливав E-ink екран.
Одне зрозуміло відразу — цей ноутбук привертатиме до себе увагу в будь-якому випадку і все завдяки екрану на зовнішній стороні корпусу. Разом з цією унікальністю лептоп стає нішевим пристроєм і в цьому відчувається сміливість Lenovo, яка не боїться інновацій та експериментів.
ЕКРАНИ
Головний екран ноутбука знаходиться на звичному місці. Він має діагональ 13,3 дюйма та роздільну здатність 1920х1080 пікселів. Тут встановлена IPS-матриця, максимальна яскравість знаходиться на рівні 300 ніт. Окремо варто відмітити хорошу кольоропередачу, а також матове покриття екрану, яке дозволяє працювати з ноутбуком на вулиці чи під будь-яким прямим світлом без відблисків. Під час тестування зрозумів, що не вистачає в цьому екрані тільки сенсорного шару, щоб можна було керувати пальцями. Кути огляду чудові.
Гордість цього лептопа — E-Ink екран. Він виконаний по аналогічній технології, як в електронних книгах. Текст та зображення на ньому сприймаються так ніби вони знаходяться на реальному папері. Крім того, одна з головних його переваг — енергоспоживання. Він витрачає енергію лише тоді, коли зображення оновлюється. Статичне зображення він може відображати скільки завгодно часу. До речі, роздільна здатність 10,8 дюймового E-Ink дисплею в цьому ноутбуці аналогічна, як і на основному екрані — FullHD. Звісно він матовий, але це зроблено не спеціально, а є частиною технології E-Ink.
Як можна побачити на зображенні вище додатковий екран сенсорний і підтримує рукописне введення за допомогою стилуса, який йде в комплекті. Він живиться від батарейки типу AAA і коли за допомогою нього писати по екрані, то складається враження, що пишеш по реальному папері. Стилус має вбудований магніт за допомогою якого він легко кріпиться на торці ноутбука. Його назва Precision Pen.
В налаштуваннях ви можете самостійно обрати, що буде відображатися на E-Ink екрані, коли ноутбук закритий і як він буде реагувати на закриття. Він може виконувати функцію схожу до Alway-On Display на смартфонах та планшетах.
Можна обирати свої зображення. На дисплей можна виводити дату, інформацію про погоду, календар та рівень заряду акумулятора. З монохромного дисплею ви можете заходити у файлову систему ноутбука і відкривати необхідні файли.
Якщо ви любите читати, то цей екран вам сподобається з першого погляду. Дисплей E-Ink захищений склом Corning Gorilla Glass. Якщо ви будете носити ноутбук в комплектному чохлі, то без проблем уникнете мікроподряпин та інших механічних пошкоджень.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
Core i7-10510U — флагманський енергоощадний процессор сімейства Intel Comet Lake на допрацьованій архітектурі Skylake, що включає виправлення апаратних вразливостей Spectr та Meltdown.
Має чотири фізичні ядра, вісім віртуальних потоків та вбудований графічний прискорювач Intel UHD Graphics (неофіційна назва UHD 620) з 24 блоками мікроядер. Щоб не виходити за рамки теплопакета 15 ват, процесор в режимі реального часу підлаштовує частоту ядер відповідно до потреб користувача. Так, при однопоточному навантаженні проц короткочасно автоматично розганяється до захмарних по мірках ноутбуків 4.9 ГГц. Досягається це тим, що для побудови Core i7-10510U використовуються найвдаліші напівпровідникові чипи з усієї партії з мінімальними витоками струму. При навантаженні на всі процесорні ядра частота процесора опускається до 1.8 ГГц, а при паралельному використанні ще й графічного ядра UHD 620 — до 1.4 ГГц.
КЛАВІАТУРА І ТАЧПАД
Клавіатура темно-сірого кольору підсвічується та має вигравіювані українські букви. Клавіші дуже гладенькі та мають чіткий хід. Загалом нічого особливого. Просто хороша клавіатура — не більше і не менше.
Тачпад має розміри 105х83 мм, він матовий і палець по ньому приємно ковзає, але все ж скляним аналогам він поступається. Клавіші на тачпаді натискаються дуже легко, але скллося враження, що працюють вони надто гучно. До розпізнавання жестів претензій немає, все на найвищому рівні.
РОЗ’ЄМИ
Тут є все найнеобхідніше, але назвати набір роз’ємів багатим навряд чи можна. На правому торці розташувалися два USB-A порти, та клавіша живлення в яку вбудований сканер відбитків пальців, який між інший працює блискавично. На жаль, немає кардрідера, хоча візуально місця для нього більш, ніж достатньо.
На лівому торці є HDMI, USB Type-C, який використовується для заряджання ноутбука та роз’єм для навушників 3,5 мм. Type-C підтримує вивід відео, але несумісний з Thunderbolt. Розташування роз’єму для зарядки між двома іншими роз’ємами, мабуть не найвдаліше рішення, але є надія, що заряджати ThinkBook Plus доведеться не так часто.
ЗВУК ТА КАМЕРА
На корпусі є напис, який нагадує користувачу, що “audio by HARMAN” і це відразу збільшує очікування. В ноутбуці є два динаміка по 2 Вт. Я не аудіофіл, щоб давати оцінку їх звучанню, але гучності точно вистачає. Крім того, є можливість підключити зовнішню акустику, яка компенсує і потужність і басовитість вбудованої.
Над дисплеєм у мініатюрному вирізі розташувалася камера, яка знімає відео з роздільною здатністю 720 пікселів. Для відеозв’язку цілком годиться.
АВТОНОМНІСТЬ
В комплекті з ноутбуком є негабаритний блок для зарядки на 65W. Навіть якщо ви будете користуватись ноутбуком, то його потужності буде вистачати, щоб паралельно заряджати пристрій. Якщо говорити про конкретні цифри, то при тривалій роботі в мережі та перегляді відео в YouTube заряду вистачило приблизно на 9 годин роботи, а якщо знизити яскравість, то цілком ймовірно витиснути 11-12 годин.
Якщо ви використовуватимете E-Ink екран, то про розряд батареї можете не хвилюватися, оскільки він споживає надзвичайно мізерну кількість енергії. Повна зарядка акумулятора відбувається приблизно за 110-120 хвилин.
ВИСНОВКИ
Завжди приємно бачити сміливі рішення, які не відразу сприймаються користувачами, але з часом стають незамінними. Компанія Lenovo одна з тих компаній, які не бояться експериментувати і в ThinkBook Plus це чітко видно. Ноутбук виконаний з анодованого алюмінію в мінімалістичному, стриманому бізнес-дизайні. Він оснащений чудовим основним IPS-екраном з антибліковим покриттям, має прекрасну автономність (близько 10 годин), приємну клавіатуру з підсвіткою та тачпад з чітким розпізнаванням жестів.
Як вишенька на торті — E-Ink екран та підтримка стилуса. Тепер електронні книги можна читати без шкоди для очей і з мінімальним впливом на розряд батареї, а нотатки можна робити вручну, система сама розпізнає текст. До речі, вишеньок тут кілька, бо одна з них — комплектний чохол, який ви точно будете використовувати. Він стильний, надійний і при цьому стійкий до забруднень. Спочатку здавалося, що Lenovo ThinkBook Plus вийде дуже суперечливим, хоч і сміливим рішенням, але в підсумку він справив враження довершеного апарату, який стане відмінним помічником в будь-якій сфері починаючи від навчання і закінчуючи бізнесовими справами.