Конференція Google I/O: Pixel 6a, Pixel 7/7 Pro, Pixel Watch, Pixel Buds Pro, Pixel Tablet та AR-окуляри
Цьогоріч конференція Google I/O по-особливому потішила фанатів компанії, адже на ній було презентовано величезну кількість новинок. Частина з анонсованих пристроїв стане доступна вже влітку, а решта вийде восени чи наступного року.
Від усіх компаній на ринку Google відрізняється тим, що вони показують свої пристрої задовго до їхньої появи на ринку та не женуться за тим, щоб жодна йота інформації про майбутні пристрої не потрапила в мережу. Так було з Pixel 6 та Pixel 6 Pro, а тепер аналогічна ситуація з першим смарт-годинником від Google — Pixel Watch, планшетом Pixel Tablet, смартфонами Pixel 7 та Pixel 7 Pro.
Швидкий перехід до теми:
- Смартфон Pixel 6a
- Смарт-годинник Pixel Watch
- Смартфони Pixel 7 та Pixel 7 Pro
- TWS-навушники Pixel Buds Pro
- Планшет Pixel Tablet
- AR-окуляри
Google Pixel 6a — доступна версія актуальних флагманів Google
Традиційно наприкінці весни Google випускає смартфон з приставкою “а”, який є лайт-версією флагманів, що були представлені восени. Так сталося і цього року і після осінньої презентації на якій були представлені Pixel 6 та Pixel 6 Pro навесні ми отримали презентацію Google Pixel 6a.
Основні технічні характеристики Google Pixel 6a:
- Розміри: 152,2×71,8×8,9 мм;
- Екран: OLED, 6,1 дюйма, роздільна здатність 2400×1080, частота оновлення 60 Гц, Gorilla Glass 3, HDR;
- Процесор: 8-ядерний Google Tensor, 2,8 ГГц з графікою Mali-G78;
- Пам'ять: 6 ГБ оперативної (LPDDR5), 128 ГБ вбудованої (UFS 3.1);
- Камера: 12,2 МП, f/1,7 (основна) + 12 МП, f/2,2 (ультра ширококутна) + 8 МП, f/2,0 (фронтальна);
- Батарея: 4410 мАг, швидка зарядка на 30W;
- Операційна система: Android 12;
- Комунікації: USB 3.1 Type-C, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, GPS, LTE, 5G, eSIM, NFC
- Доступні кольори: Chalk, Charcoal, Sage
Ключові відмінності Pixel 6a від Pixel 6:
- матеріали корпусу. В Pixel 6a задля зниження ціни довелося відмовитися від скла та металу в корпусі;
- смартфон має тільки один об’єм накопичувача — 128 ГБ, у флагманській моделі є можливість обирати версії з більшим об’ємом вбудованої пам’яті;
- менша діагональ дисплею — 6,1 дюйма проти 6,4 дюйма у Pixel 6;
- екран захищений cклом Corning Gorilla Glass 3, а в Pixel 6 - Gorilla Glass Victus;
- частота оновлення екрану 60 Гц проти 120 у флагманах Pixel 6 та Pixel 6 Pro;
- основний ширококутний модуль камери на 12,2 МП, а в Pixel 6 на 50 МП.
Дата старту продажів, ціна та підтримка оновлень
Офіційна дата старту передзамовлень — 21 липня, а продаватися апарат почне 28 липня. В США ціна на цей смартфон буде $449. Три роки смартфон буде отримувати оновлення Android та 5 років він отримуватмме оновлення систем безпеки.
TWS-навушники Pixel Buds Pro
На презентації також показали нові TWS-навушники Pixel Buds Pro. Серед ключових особливостей варто згадати про те, що новинка отримала активне шумозаглушення та шестиядерний аудіо-процесор для роботи адаптивного шумозаглушення. Гучність відтворення може регулювати залежно від шуму навколишнього середовища.
В кожному навушнику є три мікрофони. В Pixel Buds з’явиться режим “прозорості”. Також ще до презентації стало відомо, що навушники отримають підтримку просторового аудіо, а на презентації це підтвердилось. В кожному навушнику є 11-міліметровий драйвер.
Час роботи від одного заряду 11 годин без активного шумозаглушення та 7 годин з увімкненим ANC. Навушники мають захист від вологи по стандарту IPX4, а кейс по стандарту IPX2. Кейс підтримує бездротову зарядку. Як і на Pixel 6a передзамовлення на навушники стартує 21 липня. В США ціна навушників $199.
Анонс смартфонів Pixel 7 та Pixel 7 Pro
На конференції Google були анонсовані смартфони Pixel 7 та Pixel 7 Pro. Повноцінна презентація цих смартфонів відбудеться традиційно в жовтні, але вже відомі певні технічні характеристики і найголовніше Google зняла питання про те, який дизайн отримають новинки.
Смартфони схожі на своїх попередників Pixel 6 та Pixel 6 Pro, але отримали і свої фішки у дизайні. Перш за все, змін зазнав блок камери. Він тепер виконаний з алюмінію, який плавно перетікає в бокові рамки. З коробки смартфон працюватиме на Android 13, а також він отримає процесор Google Tensor 2-го покоління.
Перший смарт-годинник від Google — Pixel Watch
Нарешті, на Google I/O 2022 компанія офіційно підтвердила, що працює над своїм першим смарт-годинником Pixel Watch. Раніше такі чутки теж були, але компанія не робила ніяких офіційних заяв. Тепер відомо, що смарт-годинник Pixel Watch буде презентований разом з лінійкою смартфонів Pixel 7 та Pixel 7 Pro восени.
Дизайн годинника відрізняється від інших рішень на ринку завдяки випуклому дисплею, який захищений металевою рамкою. Годинник має круглу форму, а на правому торці є клавіша, яку можна використовувати для прокрутки меню. Годинник отримає ремінці з пропрієтарним кріпленням, які можна буде швидко змінювати.
Google наголосила на тому, що годинник працюватиме на Wear OS з покращеним інтерфейсом, навігацією та повідомленнями. Точно відомо, що на годиннику будуть доступні Google Assistant, Maps, Wallet, Home та Fitbit.
Планшет Pixel Tablet
Якщо годинник Pixel Watch та смартфон Pixel 6a всі очікували побачити саме на цій конференції, то про те, що Google повернеться на ринок планшетів майже ніхто не вірив. Однак на презентації був анонсований планшет Pixel Tablet. Він вийде у 2023 році. Востаннє Google випускала планшет 7 років тому в 2015 році, а в 2019 повідомила про те, що більше не займається планшетами.
Очевидно, Google хоче довершити свою еко-систему і створити конкуренцію еко-системі від Apple. Планшет Google Pixel Tablet працюватиме на процесорі Google Tensor. Також на конференції було заявлено про те, що компанія оптимізує понад 20 своїх додатків для роботи з великими екранами. Сюди точно входять YouTube Music, Play Store, Google Карти, Повідомлення, Gmail, Google Home, Google Lens, One, Google TV.
AR-окуляри
Щодо окулярів доповненої реальності, то на конференції для них було приділено менше уваги і поки навіть не анонсовані можливі дати виходу. Однак дизайн окулярів показали і ключова фішка в тому, що вони фактично нічим не відрізняються від звичайних окулярів.
Головною фічею цих окулярів буде те, що при спілкуванні, якщо ваш співрозмовник говорить на іноземній мові, ви можете отримувати в полі свого зору субтитри з перекладом. Google зазіхає на те, щоб зруйнувати будь-які бар’єри в спілкуванні. Гендиректор Google Сундар Пічаї додав про розвиток AR в Google: «Ми вбудовуємо доповнену реальність у багато продуктів Google, від Google Lens до мультипошуку, дослідження сцен та інтерактивних та імерсивних уявлень у Maps». Поки без конкретики, але точно це буде цікаво.