Clubhouse: злив чату на сторонній сайт та додаток на Android
За останніх два тижні Clubhouse підняв шуму стільки, що склалося враження, що розробники винайшли новий Facebook. Оскільки зареєструватися в додатку можна тільки по запрошенню, то в мережі почали з’являтися “інвайти” за ціною до 800 доларів США. Що особливого в цій мережі і як вона працює можете прочитати в нашому матеріалі: “Clubhouse: що це таке та як туди потрапити?”. До слова, серед спікерів в окремих кімнатах Clubhouse з'являлися Ілон Маск, Марк Цукерберг та багато зірок шоу-бізнесу, а це неабияк підігріло інтерес до нової соцмережі.
Незважаючи на заборону розробників щодо запису та поширення аудіочатів все ж виявилося, що це реально зробити. Невідомий користувач довів, що з конфіденційністю у Clubhouse не все добре. Він організував трансляцію одного з чатів на сторонній веб-сайт. За цим послідувало офіційне звернення від прес-секретаря Clubhouse про те, що зловмисник буде назавжди заблокований. Розголос цієї ситуації показав, що з інформаційною безпекою у Clubhouse є проблеми.
Алекс Стамос, який був керівником служби безпеки у Facebook заявив, що Clubhouse не в змозі гарантувати конфіденційність для аудіочатів в будь-якій точці світу. Можливо це одна з причин чому до цього часу додатку Clubhouse нема на Android, бо аудиторія миттєво розшириться і з’являться нові виклики кібербезпеки.
Між іншим, неофіційний додаток Clubhouse на Android вже існує під назвою Houseclub. Його розробив російський розробник Григорій Клюшников. Додаток встановлюється як Apk-файл, тому в PlayMarket його шукати нема сенсу. Розробник рекомендує зареєструватися через iOS пристрій, а користуватися після авторизації можна і на Android. У тих, хто завантажить додаток буде можливість приєднатися до існуючих кімнат, але без можливості створювати свою чи бути модератором. Офіційний додаток Clubhouse на Android теж згодом також з’явиться. До речі, аналогічна ситуація колись була з Instagram, який спочатку був доступний тільки для iOS-пристроїв.