Процесор від Google в Pixel 6

21/10/2020

Чутки про те, що Google мають на меті розробити власний процесор є в мережі починаючи з 2017 року, коли до компанії приєднався екс-працівник Apple, який є дизайнером процесорів. Між іншим, його робота відраз стала помітною, бо тоді світ побачив процесор для обробки зображень від Google під назвою — Visual Core, а пізніше він був замінений на Pixel Neural. До того ж на презентаціях Google хизується своїм чіпом безпеки Titan M.

Навіщо для Google свій процесор? Незалежність та ціна. Не всі компанії можуть собі дозволити виробляти власний процесор, але такий гігант, як Google може собі це дозволити. Врешті-решт, це дозволить зменшити витрати на закупку дорогих процесорів від Qualcomm. Тим більше, що Qualcomm є одним з лідерів ринку і може диктувати свої умови, які не завжди підходять для виробників, але оскільки альтернативи немає, то доводиться погоджуватись на умови запропоновані ними.

procesador-cpu.jpg

Крім того, власний процесор можна “підганяти” під функції своїх пристроїв, як завгодно, як це робить наприклад Apple зі своїми процесорами “A”. До того ж це дуже перспективна ніша, якщо зважити на те, що і ноутбуки будуть переходити на процесори з ARM-архітектурою. Apple про це вже говорить дуже давно і навіть на презентації в листопаді очікуються перші Macbook на ARM.

На початку осені з’явилися чутки, що процесори від Google будуть вже в Pixel 5, але як бачимо лінійка Pixel 5 та Pixel 4a працює на Qualcomm і не флагманських Snapdragon 865 та Snapdaragon 865 Plus, а куди скромнішому Snapdragon 765G. Це було зроблено для того, щоб зробити “нові пікселі” доступнішими, а з власними процесорами можна було б не йти на компроміс між вартістю і потужністю.

google-pixel-5-pixel-4a-5g-event-release-date.jpg

ЩО ВЖЕ ВІДОМО ПРО ПРОЦЕСОР ВІД GOOGLE?

Насправді інфопривід про процесор від Google з’явився не на рівному місті, бо він, як виявляється вже фізично існує і навіть відомі його ймовірні характеристики:

  • виконаний по 5-нанометровому техпроцесу з використання екстремальної ультрафіолетової літографії;
  • 8-ядерний (2 ядра Cortex A-78 — високопродуктивні, 2 ядра Cortex A-76, 4 ядра Cortex A-55 — енергоефективні);
  • графічний чіп Mali MP20, який ще навіть не анонсований, але відомо, що має 20 обчислювальних блоків;
  • сигнальний і нейронний процесори власного виробництва Google — Visual Core та Neural Core.

2_image.jpg

Якщо задум Google реалізується сповна, а чутки справдяться, то нас чекають дуже круті смартфони від “пошуковика”. Якщо компанія у Pixel 6 зможе поставити свій процесор і при цьому ОС Android також своя, то це буде революція, бо нарешті “hard” і “soft” об’єднаються, як це є в Apple. До того ж ми пам’ятаємо, що Google і з стороннім процесором зумів прокачати алгоритми камер своїх апаратів так, що навіть  Pixel 2-3-річної давності може фотографувати на рівні актуальних флагманів 2020 року. Що ж тоді буде, коли Google отримає повну свободу дій на рівні “заліза” можна лише уявити.

 

Читайте також:
Samsung Galaxy А35 VS А55: що нового?
Компанія Samsung 11 березня представила два середньо бюджетні смартфони — Galaxy А35 та Galaxy А55. Всі попередні покоління цих смартфонів стали бестселлерами за короткий проміжок часу, тому є підстави сподіватися, що й цьогорічні Galaxy А35 та Galaxy А55 будуть бестселлерами через ряд корисних фішо
28/03/2024
Як перевірити екранний час на Android?
Якщо ви хочете почати користуватися смартфоном менше та більш відповідально, щоб вивільнити час для саморозвитку, читання, фізичних вправ, ігор з дітьми, здоровішого сну, то ця стаття для вас, адже вона про екранний час. Саме поняття “екранний час” ввійшло в обіг завдяки компанії Apple, але в смартф
15/03/2024
Як підключити контролер DualShock 4 чи DualSense до iPhone?
Рівень графіки в іграх для смартфонів та планшетів, як на iOS, так і на Android пристроях дуже виріс. З року в рік ринок мобільного геймінгу тільки зростає, а виробники смартфонів навіть пропонують спеціальні рішення, щоб геймеру були створені всі умови для досягнення високих результатів. Якщо ви к
09/03/2024
Залишити коментар
Нещодавно переглянуті
Меню
Привіт! Допомогти ?