Як прошити телефон і чи варто це робити. Шити або не шити? Ось в чому питання!

З того моменту, як на полицях магазинів техніки з'явилися перші смартфони, на форумах у мережі з'явилися і теми про їх перепрошивання. Все почалося зі злегка поліпшених версій офіційних прошивок – хтось викладав свій варіант, позбавлений від типового рекламного сміття, максимально полегшений і… з виправленими багами, до яких ніяк не доходили руки у компанії-виробника. Ентузіастів ставало все більше і сьогодні на кожен популярний смартфон припадає близько сотні альтернативних прошивок.

Спершу процес прошивки забирав багато часу, вимагав солідного рівня знань і містив стільки рядків коду, що з них можна було скласти окрему програму. Сьогодні все інакше – для прошивки достатньо мати телефон, кабель та інтернет. Шукаєте в мережі щось на зразок «ваша модель телефону прошивка» - і перед вами кілька десятків варіантів.

Як прошивають телефони: універсальна інструкція, якою краще не користуватися

Якщо мова йде не про офіційну прошивку від виробника, типовий перепрошивочний процес виглядає так:

 • ви знаходите версію прошивки, сумісну з вашим телефоном;
 • завантажуєте драйвера і програми для перепрошивки (іноді це Odin, іноді – Flash Tool);
 • завантажуєте і встановлюєте Root і TWRP;
 • перезавантажуємо телефон в перепрошивочный режим за допомогою затиснення декількох кнопок;
 • вибираєте прошивку, підключаєте телефон до комп'ютера, заливаєте її, вмикаєте телефон...

... і перед вами новий Android 7 на телефоні, де останнє оновлення прошивки зупинилося ще на четвертої версії.

Download-Samsung-Odin.jpg

Особливо легко реалізується зв'язка «отримати права адміністратора (root), встановити альтернативний рекавері TWRP, залити прошивку з карти пам'яті, очистити кеш, перезавантажитися, все готово» :)

Мабуть, потрібно розшифрувати. TWRP, як і CWM – дві загадкові абревіатури, що позначають програми для перепрошивки прямо з телефону. Вони підміняють стандартне ПЗ смартфону, невимовно полегшуючи процес: поклали на карту пам'яті нову прошивку в zip, перезавантажили телефон в TWRP магічним поєднанням кнопок, вибрали Install, потім очищення кешу, потім перезавантаження - і все вже на місці. Все просто? :)

На жаль, це не так. Сумна ситуація через те, що зовнішня простота перепрошивки обертається дуже непростими проблемами.

Чому вашому смартфону не потрібна альтернативна прошивка

 • Втрачається гарантія. Виробникам не подобається, що в роботу їх телефонів втручаються невідомі ентузіасти. Тому гарантія на такі гаджети не поширюється. Це не так уже й погано, якщо термін її і так підходить до кінця. Але якщо телефон ще порівняно молодий, то в разі чого ремонт гаджета може коштувати досить помітних грошей.
 • Після прошивки смартфон перестає включатися. Альтернативна прошивка – завжди великий ризик. Один невпевнений рух - і ваш смартфон легко перетворюється в цеглу. Оживити його не завжди можуть навіть досвідчені фахівці сервісного центру.
 • Невдала перепрошивка призводить до затирання IMEI. За цими літерами ховається один з ідентифікаторів телефону в мережі – в теорії такий же унікальний, як відбитки пальців. Саме цим шляхом правоохоронці  шукають вкрадений телефон. А коли ідентифікатор стертий, пройти перевірку мережі телефон не може і просто не реєструється в ній. Як результат – легким рухом руки ваш смартфон перетворився в плеєр. Цю неприємність можна побороти, але часто на це у середньостатистичного користувач банально не вистачає знань – терапевт зможе зробити укол і непогано знає медицину, але ось пришити назад відірвані кінцівки у нього вже не вийде. Так і тут.
 • Перепрошивка видаляє одні баги, але додає інші. Коли телефон гальмує, зависає і глючить – можливо, вся справа в невдалій спробі оновитися. Уявіть собі, що в стару Таврію намагаються встановити двигун від нового БМВ. У теорії – це реально. На практиці така кустарна переробка створює непередбачені виробником навантаження на всі складові частини автомобіля. До того ж, ентузіаст, який створив новий гібрид, міг прикрутити кермо десь в районі спини, педаль газу – на стелю, а ручку перемикання передач де-небудь зовні, біля бокового дзеркала. Особисто йому так зручніше. А у решти найчастіше трапляється так :
  • нова прошивка красива, але заряд батареї зовсім не тримає. Заряджатися доводиться раз в дві години.
  • прошивка відмінна, тільки от в неї чомусь постійно відвалюється вайфай. Або ж час від часу перестає працювати сенсор екрану. Або неправильно працює датчик наближення, тому екран не гасне, коли ви прикладаєте телефон до вуха.
  • свіжий android - супер, тільки оперативна пам'ять чомусь забита повністю, а процесор ніколи не засинає. Тому до швидкої розрядки додається і дуже помітна задума.

Який саме глюк проявиться у вашому смартфоні, передбачити важко. А іноді виправити вчинене без допомоги сервісу і зовсім не можна. Тому навряд чи варто ризикувати, отримуючи від нової прошивки більше мінусів, аніж плюсів.

Цю думку підтверджують і самі користувачі спеціалізованих форумів, де викладаються прошивки. Згідно з опитуваннями, проведеними на їх сторінках, більшість ентузіастів перепрошивочної справи в підсумку повертається на офіційну версію ПЗ телефону. Як мінімум тому, що на ній телефон працює стабільніше, непогано тримає заряд, та й в цілому – краще добре знайоме старе, ніж погано працююче нове.

pexels-photo-301718.jpeg

Що робити, якщо телефон не вмикається або погано працює після перепрошивки?

Перше, що потрібно зробити – це перестати шукати рецепти лікування хвороби в мережі. По-перше, як і у випадку з людиною, однакові симптоми можуть позначати зовсім різні проблеми. По-друге, «самолікування» лише погіршує ситуацію – тут вкрай просто «залікувати» телефон так, що майстри сервісу лише сумно похитають головою і порадять знайти в магазині нову модель смартфона.

Тому правило номер один звучить так: «Якщо з телефоном щось не так і прошивка пройшла невдало – найкраще зазирнути в сервіс».

Спроби вдихнути друге життя в старий смартфон дуже часто обходяться дорожче, ніж ідея купити щось нове. Придивитись до нового смартфону ви можете прямо зараз в каталозі КТС.

Читайте також:

Автор: Дмитро Кіндратюк
Найкраще місце для придбання та обслуговування комп’ютерної техніки у західній Україні.

0
0
Доставка безкоштовна

Замовити %
ТакНітакні