Обираємо діагональ екрану ноутбука

Прийшовши у магазин цифрової техніки, у користувачів розбігаються в очі від кількості представлених лептопів. Купа виробників і відмінності в технічних характеристиках можуть збити з пантелику, навіть просунутих користувачів.

Щоб спростити пошук ноутбука, я пропоную з самого початку визначитися з його форм-фактором. По-перше, це скоротить можливий вибір, а по-друге дозволить одразу визначитися із функціональним призначенням ноутбука. На габарити ноутбука, у першу чергу, впливає розмір діагоналі - на ринку бувають і зовсім крихітні 11-дюймові моделі, а існують і велетенські 17-дюймові пристрої, які можуть стати заміною стаціонарного ПК. Давайте розбиратися разом, як розмір екрану впливає на ноутбук і на якому варіанті зупинити свій вибір.

Класика жанру - універсальні 15-ки

Діагональ 15'' дюймів є найбільш популярним рішенням для сучасних лептопів. З таким екраном комфортно виконувати роботу у офісних програмах, наприклад, працювати над створенням презентації чи проводити розрахунки в Excel. Також, такий розмір не обмежує користувача у розвагах - і ігровий ноутбук, і мультимедійний може мати 15-дюймовий екран. Пристрій можна буде поставити подалі від себе і розміститься на дивані, щоб переглянути фільм, а для більшості ігор діагоналі вистачить, щоб насолодитися боротьбою із суперниками. Перевагою 15-дюймових ноутбуків також є повнорозмірна клавіатура - цифровий блок і не маленькі клавіші спрощують набір тексту, розрахунки та листування. Не можна й забувати про оптичний привід - він не завжди присутній у таких моделях, але габарити ноутбука дозволяють його встановлення. Також більший лептоп може отримати від розробників більшу кількість інтерфейсів, адже просто-напросто має достатньо вільного місця у корпусі.

Недоліком 15-ти дюймів є не надто висока портативність. Звичайно, що будь-який ноутбук є мобільним і здатним до переносу, але все ж таки 15-дюймовий ноутбук буде важче щодня носити на роботу чи навчання. Він більше підходить для нечастих відряджень, ділових поїздок, тощо.

На фото представлений один із представників універсальних 15'' дюймових ноутбуків - Lenovo IdeaPad 320-15IKB.

 

59_1.jpg

 

Компактні, маленькі та легкі - моделі із діагоналлю 10-14’’ дюймів

Серед ноутбуків теж бувають “ худорляві” - моделі із невеликою вагою та екранами приваблюють тих, хто змушений переміщатися із технікою під рукою. Тонкі ультрабуки, мобільні нетбуки чи моделі-трансформери - усі вони мають одну важливу перевагу у вигляді великого рівня портативності. Їх легко покласти у сумку та піти на ділову зустріч, щодня забирати з офісу додому чи переміщатися між різними корпусами університету. Для деяких професій, такий ноутбук буде знахідкою, адже зовсім не буде обтяжувати власника у дорозі, особливо якщо потрібно користуватися громадським транспортом великим містом.

Але, звичайно, що габарити диктують умови для функціональності моделі - інколи, розробники жертвують начинкою, урізуючи можливості пристрою, позбавляють його оптичного приводу, інколи деяких інтерфейсів, і, як головне, відсутня повнорозмірна клавіатура. На захист “менших лептопів” треба зазначити, що існують і окремі цифрові блоки, які можна приєднувати через USB, можна звичайно користуватись і хмарними сховищами чи флеш-накопичувачами замість дисків, але адаптація компонентів системи під габарити не завжди позитивно впливає на потужність. Найбільш наближеними по можливостях до класичних ноутбуків є 13'' та 14'' дюймові моделі - наприклад деякі трансформери від Dell чи Lenovo мають найсучасніші начинки, які не поступаються більшим ноутбукам. Тому у підсумку, кожен, кому важливо завжди тримати техніку під рукою буде зручно обрати ноутбук із діагоналлю 13'' або ж 14'' дюймів - вони поєднують в собі функціональність та портативність водночас.

На фото представлені супер-компактний десятидюймовий ноутбук трансформер Lenovo Miix 320 та 14-дюймовий Lenovo ThinkPad Edge E480.

 

33_3.jpg45_2.jpg

 

Чим більше, тим краще?

Якщо говорити за ноутбуки із діагоналлю екрану 17’’ дюймів і вище, то слід розуміти, що мобільність - це не про них. Дані ноутбуки створюються для певного сегменту робіт - із великими екранами легше працювати над редагуванням графіки, будувати 3D-моделі, програмувати, створювати діаграми чи великі розрахункові таблиці. Великі дисплеї встановлюють на ігрові ноутбуки, мультимедійні робочі станції та пристрої, які мають бути заміною стаціонарного ПК. Наприклад, якщо ви завжди будете використовувати ноутбук вдома або ж маєте окремо робочий лептоп, то 17-дюймовий варіант буде найкраще виконувати функції звичайного ПК. За необхідності його все ж таки  можна буде перенести на кухню чи у спальню, а от перегляд фільмів буде набагато комфортнішим.

Хорошим прикладом 17-дюймових моделей є ASUS VivoBook Pro 17.

 

24_4.jpg

 

Отже, при виборі діагоналі екрану ноутбука, потрібно у першу чергу запитати себе - яку я роботу буду виконувати на пристрої і для чого він буде служити власнику?

Починаючи обирати техніку саме з таких питань, ви зможете підібрати пристрої, які будуть максимально відповідати  вашим потребам.

У каталозі інтернет-магазину КТС ви можете найти:

Читайте також: 
Найкраще місце для придбання та обслуговування комп’ютерної техніки у західній Україні.

0
0
Доставка безкоштовна

До оплати:

Замовити %
ТакНітакні